TROPHY WINNERS 2010- 20Jun2016

The Trophy winner tables have been prepared from available data. If anyone has corrections or additional information please inform
NAME 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
REGATTA TROPHIES






Regatta Trophy (Forward Challenge Cup) or Individual Challenge Trophy P Halling J Panting J Panting J Panting C Dennis R Wheeler M Baker
Ladies Cup T Hilton R Gittoes R Gittoes M Dennis P Donn Alice Lea Alice Lea
Novice (formally 12' National Trophy up to 1979) I Morris T Hilton D Best Not given S Clucas S Brickwood M Davey








OTHERS






Presented at AGM






Water Rat J Panting 10 capsizes F Goodall 12 capsizes F Goodall 7 capsize
J Panting 5 capsize M Baker 3 capsize B Clements feet wet capsize
Enterprise Cup (Sprint PH) G Thompson F Goodall R Wheeler P Halling M Baker P Halling
Laser Cup (Summer PH) R Cannon F Goodall P Halling R Wheeler D Tregear G Thompson
Handicap Main Trophy (Spring PH) G Thompson F Goodall J Panting G Thompson G Thompson G Thompson
Aquarius Main GP Trophy (Most Crewed) K Ayres L Archer L Archer L Archer R Wheeler J Courtney
Cruiser Trophy Autumn PH J Panting F Goodall C Dennis G Thompson G Thompson N Knowles
Cundy Trophy long distance R Britton R Cannon R Wheeler Not held (club) R Cannon T Hilton
Young Helmsman Cup E & I Morris Not given Not given club Not given club W Lea Not given club
Saturday Trophy SPA PH C Dennis F Goodall G Thompson G Thompson G Thompson G Thompson
Summer Afternoon (Races) B Clements B Clements J Snell (club) Mike Baker R Wheeler J Courtney
Charles's Broken Boom BH Results G Thompson G Thompson G Thompson G Thompson G Thompson G Thompson
Tumbling Waters Improved T Hilton F Goodall J Panting Not given club D Tregear Josh Watson-Evans








RACE SERIES






Spring Series BH G Thompson G Thompson R Cannon G Thompson G Thompson G Thompson
PH G Thompson F Goodall J Panting G Thompson G Thompson G Thompson
Summer Series BH G Thompson G Thompson C Dennis R Wheeler G Thompson M Baker
PH R Cannon F Goodall P Halling R Wheeler D Tregear G Thompson
Autumn Series BH G Thompson G Thompson C Dennis G Thompson G Thompson M Baker
PH J Panting F Goodall C Dennis G Thompson G Thompson N Knowles
SPA Series BH C Dennis G Thompson G Thompson G Thompson G Thompson G Thompson
PH C Dennis F Goodall G Thompson G Thompson G Thompson G Thompson
Sprint Series BH M Baker G Thompson G Thompson G Thompson M Baker G Thompson
PH G Thompson F Goodall R Wheeler P Halling M Baker P Halling
Most Races G Thompson G Thompson B Clements G Thompson G Thompson G Thompson
Most Races, no other B Clements B Clements J Snell M Baker R Wheeler J Courtney
Most Crewing, no other K Ayres L Archer L Archer L Archer M Hendra J Courtney
Most improved helm T Hilton F Goodall J Panting Not given D Tregear J Watson-Evans
NAME 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016